Je tak krásná! Moc bych ji doporučila všem rodičům, kterým záleží na tom, aby se jejich dítě cítilo milované, oceňované, přijímané, prostě součástí láskyplné náruče své rodiny. Jak v ní krásně píšete, děti potřebují být přijímané a oceněné, stejně tak potřebují naučit, že jsou hodny lásky, nejen svých blízkých, ale i samy sebe. Tato knížka poskytuje úžasný návod, kde se rodiče i děti jemně a nenásilně dozví, jak mohou pracovat s dětskou sebehodnotou, sebepřijetím, jedinečností, ale také jak pracovat s chybami či nepříjemnými situacemi, do kterých se mohou dostat. Dozvíte se v ní důležité informace, které dítěti pomohou postavit pevné pilíře jeho života, o které se může kdykoli opřít. Moc ráda ji budu číst i svým dětem.
PhDr. Lucie Lebdušková klinická psycholožka, psychoterapeutka
"Tahle knížka nás totiž skutečně okouzlila, je opravdu skvělá a hlavně hodně potřebná.
Jako rodič tří malých dětí (a původně i sociální pedagog) jsem z knihy nadšená. Pomáhá dětem slyšet od rodičů slova, která potřebuje v životě slýchat každý z nás, ale my dospělí je dětem v tom spěchu občas říkat zapomínáme. Pro děti je to však velmi důležité a kromě uspokojení jejich psychických potřeb jim to pomáhá utvářet také jejich zdravé sebevědomí, které potřebují mimo jiné proto, aby se z nich mohli stát šťastní dospělí.
S mými dětmi jsme knihu četli několikrát a opakovaně se k ní vraceli i později. Děti vždy zaujaly krásné ilustrace, při čtení byly roztomile mazlivé a prosili mě ještě o přečtení další kapitoly navíc.
Moc rády poslouchaly vyprávění o nich samotných (jak to bylo v době těhotenství s nimi a podobně). Knihu se skvěle hodí číst i v rodinách, kde očekávají příchod nového sourozence.
Doporučila bych ji všem rodičům, kterým záleží na tom, aby byly jejich děti šťastné."
Mgr. Renata Metzlová, sociální pedagog, máma 3 dětí
Kniha mě oslovila obsahem i grafikou, nabízí společné čtení pro rodiče a děti, náměty k dalšímu vyprávění, sdílení, k prohlížení fotografií. Provází rodiče možnostmi, jak dětem uceleně přiblížit jejich příchod na svět, zabydlování se v jejich rodině; podpořit je v rozvoji jejich sebehodnocení, dobrém pocitu vlastní hodnoty. Knížka věnuje i jedno téma pocitům viny. Zvlášť předškoláci mívají velké téma viny, vztahují ji často k sobě, protože je to pro něj nejdostupnější varianta a neumějí ještě vymyslet jiné možnosti. Na příběhy zajíčků v takové chvíli rodiče snadno navážou i svými zkušenostmi, příběhy. U některých formulací bych jen volila přirozenější sdělení, formulovala bych je svými slovy. Ale i to k této knížce patří, protože není jen na čtení. Je určena ke sdílení, společnému vyprávění, provázení malých dětí v jejich růstu a vývoji.
PhDr.Dagmar Brejlová Dětská klinická psychologie, klinická psychologie, psychoterapie